Yaban Mersini

Yaban Mersini

Fiyat :
150,00 TL
Adet :
guvenlihizli
 • YABAN MERSİNİ FİDANI Gönderilecek Fındık Fidanının Özellikleri 

  Yaşı: 2 yaşında 

  Boyu: Ortalama 20-30 cm 

  Tüplü/Açık kök: Tüplü 

  Ne zaman dikim yapılır: Fidanımız tüplü olduğundan dolayı yılın her ayı dikilebilir. Yaban Mersini Fidanının Cinsinin Özellikleri Meyveleri orta büyüklükte, mavi renkli ve çok lezzetlidir. 

  Tozlayıcı İsteği: Kendisine verimlidir Hasat zamanı: Haziran ayı 3. haftasından sonra hasat edilir. Ne kadar soğukluğa dayanır: -29 dereceye kadar dayanır. Yaban Mersini Fidanı Yetiştirme 
  Koşulları İklim İsteği:Yaban Mersini ılıman iklimi seven bir meyvedir. Kışları serin bölgelerden hoşlanan yazın ise ilkbahar donlarının olmadığı yerlerde yetiştiriciliği yapılan yaban mersini sonbahar ve ilkbahar aylarına da çok iyi uyum sağlar. Güneş ışınlarını çok sevdiğinden hızlı büyümesi açısından güneşi iyi alan bir yerde büyütülmesi gerekir.

  Sulama İsteği: Yabanmersini yetiştiriciliğinde sulama sistemi özellikle dikimden sonra ki ilk iki yıl çok önemlidir. Ülkemizin özellikle doğu Karadeniz in yüksek bol yağış alan ve nemli bölgeleri dışında kalan tüm bölgelerde sulama sistemleri mutlaka kurulmalı ve kullanılmalıdır. Bu bitki kuraklığa karşı çok hassastır susuzluğa dayanamaz.

  Toprak İsteği:Yaban mersini organik maddece zengin ve asitli toprakları sever. Yetiştiricilik için doğal yaşam alanları veya buralara yakın yerler tercih edilmelidir.

Sepete Eklendi.Sepete Git